Latest News

    No posts were found.

Management:               e-mail: management@ostalowski.com               mobile: +48 692 720 948

Blog

Zacięta rywalizacja podczas 4. rundy DMEC w Toruniu

W zeszły weekend (17-18 sierpnia) najlepsi drifterzy z Europy gościli w Polsce. 4. runda Drift Masters European Championship odbyła się na torze MotoArena w Toruniu. W zawodach wystąpił również Bartosz Ostałowski.

Poziom zmagań na toruńskiej rundzie był naprawdę wysoki. Podczas 4. rundy DMEC wystąpiło 43 zawodników z całej Europy. Asfaltowy tor MotoArena robił niesamowite wrażenie – został on specjalnie przygotowany na okoliczność zmagań drifterów. Trasa była wąska i z każdej strony otaczały ją bandy, które zebrały żniwo podczas zawodów.

Niezmiennie tor w Toruniu robi na mnie wrażenie. Trzeba będzie jechać na limicie, nie bać się, jechać blisko bandy, aby się zakwalifikować – mówił przed treningami Bartek.

Od rana w piątek (17 sierpnia) odbywały się treningi dla drifterów, aby mogli zapoznać się z trasą w Toruniu. Natomiast popołudniu, o godz. 16.30 rozpoczęły się kwalifikacje. Każdy z zawodników miał do wykorzystania dwa przejazdy, a sędziowie brali pod uwagę punkty z lepszego biegu.

Już podczas kwalifikacji trudność toru dała się we znaki. Wielu kierowców nie ustrzegło się błędów, przez co ich samochody uderzały o bandę. W większości były to niegroźne uszkodzenia body kitu, jednak w kilku przypadkach kończyło się na poważniejszych zniszczeniach samochodu.

Pierwszy przejazd kwalifikacyjny Bartka był poprawny, a sędziowie ocenili go na 65 pkt. Kolejny bieg również był czysty i przyznano za niego 66 pkt. W rezultacie Bartek uplasował się na 34 pozycji w kwalifikacjach. Było niezwykle blisko, aby wejść do TOP 32 i powalczyć w parach.

– Plusem mojego występu jest to, że nawet nie drasnąłem mojego Nissana. Nie wielu się to udawało na tym wymagającym torze. Jednak, aby wejść do grona najlepszych, nie wystarczyło dobrze pojechać, trzeba było pojechać bardzo, bardzo dobrze – podsumowuje Bartek Ostałowski.

Na rundzie w Toruniu bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy. W najlepszej czwórce zawodów znalazło się aż 3 reprezentantów naszego kraju. Jednak na MotoArenie triumfował świetnie jeżdżący James Dean.

Wyniki 4. rundy Drift Masters European Championship:

  1. James Dean (Nissan S14)
  2. Paweł Trela (Opel GT)
  3. Paweł Borkowski (Nissan S14)
  4. Jakub Przygoński (Toyota GT86)

Brak komentarzy

Napisz odpowiedź.