Latest News

    No posts were found.

Management:               e-mail: management@ostalowski.com               mobile: +48 692 720 948

Blog

Bartek Ostałowski wystąpił na zagranicznej rundzie DMP w Czechach

W ubiegły weekend (19-21 lipca) odbyła się 4. runda Driftingowych Mistrzostw Polski na Autodrom Sosnova w Czechach. Niestety, Bartosz Ostałowski nie może zaliczyć tego startu do udanych. W sobotnich kwalifikacjach zajął 21. miejsce, przez co nie awansował do TOP16.

Zmagania na torze w Sosnovej były pewną nowością dla części zawodników Driftingowych Mistrzostw Polski. Do tej pory nie odbywały się tam zawody polskiej ligi. Oprócz reprezentantów naszego kraju, w Czechach zaprezentowali się także czescy, niemieccy i litewscy kierowcy. 4. runda DMP była jednocześnie rundą cyklu Czech Drift Series.

Trasa w Sosnovej była szybka i bardzo wymagająca. Drifterzy mieli okazję zapoznać się z torem podczas piątkowych treningów, aby w sobotę zmierzyć się z nim podczas przejazdów kwalifikacyjnych. Czeska federacja zmieniła nieco zasady kwalifikacji. Do finałów w parach w klasie PRO2 awansowało tylko 16 najlepszych zawodników. Kierowcy mieli do dyspozycji 2 przejazdy, a sędziowie brali pod uwagę tylko ten lepszy.

Bartek Ostałowski za swoje przejazdy w kwalifikacjach otrzymał 57 punktów, przez co uplasował się na 21. pozycji. Niestety, zabrakło mu zaledwie 4 punktów, aby wejść do finałów TOP16.

Niestety, jesteśmy w nienajlepszych nastrojach po rundzie w Czechach. Nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów, aby zakwalifikować się do najlepszej szesnastki. Wyciągnę wnioski na przyszłość i w następnej rundzie na Autodrom Pomorze dam z siebie 110 procent – podsumowuje Bartosz Ostałowski.